saglikli-alisveris-yapan-adam

Hızlı Zayıflama Yolları

Zayıflamak istiyor ve hızlı zayıflama yolları nedir diye mi düşünüyorsunuz? Sorunuzu hemen ve kısaca yanıtlayalım.

En hızlı ve en etkili zayıflama yolu spor yapmaktır. Sporlar arasında da bizim önerimiz koşu olacaktır. Koşu sporlar arasında en kolay en ucuz ve en erişlebilir olandır. Düzgün bir koşu ayakkabınız varsa, eşofmanlarınızı giyer, bir parka gider ve koşarsınız. Bu kadar kolay.

Spor salonu seçmekle, açılış kapanış saatleriyle, seanslarla aidatlarla uğraşmazsınız. İşten gelir, dinlenir ve istediğiniz saatte istediğiniz kadar koşarsınız.

Koşu yapacaksanız haftada 3-4 saati aşmamanızı öneririz. Haftada 6 gün yarımşar saat veya 3 gün birer saatlik koşular yapabilirsiniz. Koşu temposuna alışana kadar aralarda dinlenmenizde sakınca yoktur. Unutmayın; önemli olan hareket edip enerji harcamak. Biraz koşun, aralarda yürüyerek dinlenin, sonra tekrar koşun. Bu şekilde devam edin. Zamanla koşabildiğiniz sürenin uzadığını fark edeceksiniz.

“Koşamıyorum” diyenlerdenseniz siz de yürüyün. Yürüyüş de oldukça etkili ve kolay bir spordur. Ancak koşuyla aynı sürede ve aynı sonuçları almak için yürüyüşe iki katı zaman ayırmanız gerekir. İnsan vücudu yürürken, koşu sırasında harcadığının yaklaşık olarak yarısı kadar enerji harcar. Bu nedenle aynı hızda zayıflamak her gün bir saat yürümeniz gerekebilir. Ancak yürümenin avantajı insanı koşmak kadar yormamasıdır. Yürüyüş yapacaksanız tempolu yürümeyi ihmal etmeyin.

Bisiklet sürmek de oldukça etkili ve eğlenceli bir zayıflama yöntemidir. Ancak bisikleti de tempolu sürmelisiniz yoksa Pazar gezisi yapmaktan farkı kalmaz. Unutmayın, öyle ya da böyle kalp atışlarınızı hızlandırmanız esastır.

Yüzmek de oldukça etkili bir zayıflama yöntemidir fakat diğerleri kadar erişilebilir değildir. Herkes deniz kenarında yaşamadığına ve hepimizin evinin yakınında havuzlu bir spor salonu olmadığına göre neden yüzmenin saydığımız diğer sporlar kadar erişilebilir olmadığı hemen anlaşılacaktır.

En hızlı zayıflama yolları nedir sorusuna daha ayrıntılı yanıtlar arıyorsanız sitemizi takip etmenizi de şiddetle öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir