Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Diyete Pazartesi başlayıp Salı günü vazgeçenlerin işini kolaylaştıracak yöntemlerimizi bu yazımızda okyabilirsiniz.

Beslenme uzmanları, az miktarda badem ve ceviz tüketmenin faydalı olduğunu söylüyorlar. Canınız atıştırmalık bir şeyler istediğinde, aşırıya kaçmadan ceviz, badem veya fındık yiyebilirsiniz. Bademde bulunan iyi yağlar, yağ yakıcı enzimleri harekete geçirir ve kilo vermenize yardımcı olur.

Yağları ve karbonhidratları ayrı tutun. Vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi, karbonhidratlardan alırsınız. Enerjiyi aldıktan sonra üstüne yağ tüketirseniz, gerekli olan enerjiyi zaten aldığınız için, vücudunuz yağı depolar. Bu da kilo almanıza neden olur.
Her gün, ihtiyacınız kadar kalori alırsanız, daha iyi hisseder ve daha fazla yemekten kaçınırsınız. Bir gün çok yer ve ertesi gün aç kalırsanız, kendinizi vücut dengenizi bozabilirsiniz. Bu yüzden, her gün ihtiyacınız kadar yemeye özen gösterin.
Kendinizi mutsuz ve sinirli hissettiğiniz zaman stres hormonları harekete geçer ve kan şekeriniz düşer. Bu durumda, canınız tatlı bir şeyler yemek ister. Bu durumla karşılaştığınızda, spor yaparak kan şekeri seviyenizi kontrol altına alabilirsiniz. Spor şeklinizi değiştirebilir ve çok ağır egzersizler yapmak yerine yoga gibi hafif egzersizleri tercih edebilirsiniz.

Gün içinde neler yediğinizi fark etmeyebilirsiniz. Bu nedenle her yediğinizi ve ne kadar kalori içerdiğini bir kâğıda yazın. Yediklerinizi kâğıt üzerinde görmek, ne kadar gereksiz kalori aldığınızı anlamanızı sağlar.
Vücudunuzla barışın! Vücudunuz hakkında kötü düşünmeniz, sizi gergin ve mutsuz yapacaktır. Bu durumda kendinizi daha çok yemeğe vereceksiniz. Vücudunuzu sevin ve sinirli olduğunuzda yemek yememeyi öğrenin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir