mekik-ceken-genc-adam

Karın Kası Egzersiz Hareketleri

Karnınızı sıkılaştırmak, bel bölgenizi toparlamak veya evde egzersiz yapmak mı istiyorsunuz? Anlatacağımız karın kası egzersiz hareketleriyle tüm bu amaçlara ulaşabilirsiniz.

Karın Kası Egzersiz Hareketleri 1
Yere uzanın, dizlerinizi kırın. Ellerinizi başınızın iki yanına getirin. Göğsünüzü yukarı doğru kaldırarak kalçanıza yaklaştırmaya çalışın. Tam olarak kalkmaya veya mekik çeker gibi oturur pozisyona gelmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken belinizi zorlamadan gösünüzü bacaklarınıza yaklaştırmaya çalışmak. Bu hareketi 1 dakika boyunca yapın.

Karın Kası Egzersiz Hareketleri 2
Yüzüstü yere uzanın ve dirseklerinizin üzerinde durun. Bu bir izometrik egzersiz olduğundan hareket etmenize gerek yok. Sabit durmalı ve pozisyonu korumalısınız. Belinizi aşağı yukarı bükmeyin. Şınav çeker gibi dosdoğru bir pozisyonda tutmalısınız. Bu şekilde 30 saniye kadar durun. Harekete alıştıkça 1 dakikaya kadar çıkabilirsiniz.

Karın Kası Egzersiz Hareketleri 3
Yere sırt üstü uzanın. Ellerinizle bir yerden destek almanızda fayda var. Bacaklarınızı uzatın. Dizlerinizi hiç kırmadan bacaklarınızı yukarı kaldırın. Tam kaldırmanıza gerek yok; zeminle bacaklarınız arasında yaklaşık 70 derecelik bir açı oluşunca bacaklarınızı tekrar indirin ve yere değdirmeden tekrar kaldırın. Bu şekilde 30 saniye devam edin. Harekete alışınca 1 dakika boyunca devam edebilirsiniz.

Karın Kası Egzersiz Hareketleri 3
Bir önceki hareketteki pozisyonu bozmayın. Ama bu sefer bacaklarınızı zemine 45 derecelik bir açı oluşturacak şekilde havada tutun. Sonra dizinizi kırın ve ayağınızı kendinize doğru çekin. Ardından diğer ayakla aynı hareketi tekrarlayın ve bisiklet pedalı çevirir gibi bir döngü içinde hareketi sürdürün. 1 dakika boyunca böyle devam edin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir