boyunu-olcen-cocuk

Koşmak Boy Uzatır mı?

Koşmak boy uzatır mı, merak mı ediyorsunuz? Hemen açıklayalım koşmak boy uzatmasıyla bilinen bir spor değildir.Ancak daha sıkı ve ince görünmenizi sağlayarak boyunuzun daha uzunmuş gibi algılanmasını sağlayabilir.

Temel olarak boyunuzun uzunluğu genlerinize bağlıdır ve genlerinizde kodlu olan uzunluğunuz neyse boyunuz o kadar uzayacaktır. Ama genlerimiz yalnızca anne babamızdan değil kan bağımız olan tüm atalarımızdan bize mirastır. Yani birkaç nesil önce uzun boylu bir atanız varsa sizin de uzun boylu olma şansınız var demektir.

Koşmanın boy uzamasına faydası ya etkisi çok dolaylı bir şekilde vardır diyebiliriz. Her spor gibi koşmak da sağlık açısından iyidir. Kemik sağlığına ve yoğunluğuna da çok olumlu etkisi vardır. Bazı sağlık sorunları ve sağlıksız bir yaşam tarzı benimsemekse insanın boyunun uzamasını engelleyebilir.

Koşmak sağlıklı bir vücut ve iskelete sahip olmanızı sağlayarak boyunuzun kısa kalmasına neden olan etkenlerden sizi koruyabilir. Yani genlerinizdeki potansiyelin tam olarak açığa çıkmasına neden olabilir. Koşmak boy uzatır mı, sorunuza bu bilgilerin yeterli bir yanıt olduğunu umarız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir